Satysfakcja z  pracy  zarobkowej,  oceniana jest przez pryzmat  osiągnięć   na stanowisku pracy.

Satysfakcja z pracy zarobkowej, oceniana jest przez pryzmat osiągnięć na stanowisku pracy.

Młodzi, uważają , że po zakończeniu studiów praca będzie na nich czekać , niestety, tak nie jest. Owszem zatrudnienie jest , ale dla doświadczonych w w danej specjalizacji lub dla młodych za niską stawkę . Lata, kiedy dochodzenie do wiedzy dawało pewność znalezienia dobrze wynagrodzenia, skończyły się, rynek nie jest już spragniony ludzi posiadających wiedzę teoretyczną, ale posiadających cechami charakteru,   które zaowocują do przysparzania firmie dochodów . Przedsiębiorczość, odwaga to cechy cenione przez prezesów firm, zatrudnienie dla takich młodych silnych psychicznie ludzi czeka . WymaganiaPolaków , co do wysokości wynagrodzenia za wykonane zadania podnoszą się, obywatele pragną więcej zarabiać , bo ich ambicje są większe, pragną więcej posiadać i zabezpieczyć swoim domownikom dobre życie. 

Satysfakcja z pracy jest istotna, odczuwanie uznania od przełożonych również , połączenie tych przesłanek z satysfakcjonującym pensją uważane jest za sukces zawodowy . Wyjazd z kraju w poszukiwaniu pracy jest ciągle postrzegana , jako jedna z alternatyw , jednak im więcej lat przybywa, tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Praca , które pozwala zabezpieczyć sobie i rodzinie mieszkanie oraz godziwy byt ,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

dejtingsida

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , stwarzają możliwość uzyskania wysokie dochody , ale obowiązki takie wiąże się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i przymusem poradzenia sobie z nowymi wyzwaniami. Traktowanie pracy , jako przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla pracownika ,  ale także dla pracodawcy , nieprzynosząca zadowolenia praca to niezadowolony podwładny,  który jest mniej wydajny , jest wiecznie wyczerpany i zestresowany .