Niedrogie podróżowanie poza sezonem letnim

Niedrogie podróżowanie poza sezonem letnim

Obecnie żyjący Polacy mają możliwość zwiedzić niemalże każdy zakątek świata, a co najważniejsze, nie dotyczy tojedynie najbogatszych obywateli. Od kiedy niedrogie linie samolotowe zagościły u nas, możemy niedrogo latać w obrębie Europy oraz dalej. Pewnie, że aby znaleźć najlepsze oferty trzeba wiedzieć jak szukać, a także decydować się na wycieczkę w dogodnym terminie.

W rozróżnieniu od kraju, który chcemy zwiedzić, inny miesiąc będzie najatrakcyjniejszy w kwestii temperatury. Lecz wówczas, ceny za nocleg lub samolot będą znacznie droższe, gdyż najwięcej podróżnych wtenczas nadciąga.Idealnym przykładem będzie Izrael – w momencie naszej wiosny temperatura tam jest najlepsza, bez deszczu i ogromnych upałów. Jeśli jednak chcesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty znajdziesz jesienią. Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej może być zakłócane przez deszcz, ale poza tym temperatura jest znacznie wyższa niż w Polsce. Również Barcelona, jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez rodaków, może być niedroga. Lotniczy bilet w najpopularniejszym sezonie wakacyjnym kosztuje niekiedy 1000 złotych w dwie strony. Cena ta jednak znacznie spada w sezonie jesiennym, kiedy to możemy się tam udać już za sto złotych. A Barcelona ma łagodniejszy klimat, także w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Dodatkowo bez upałów zwiedzanie będzie milsze. Także osoby pragnące polecieć do USA powinny wziąć pod uwagę sezon. Do Los Angeles, legendarnego miasta, warto udać się w styczniu, wtedy to transfer bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż lot do Nowego Jorku w czerwcu lub sierpniu. Wiele osób z naszego kraju, które chcą zobaczyć Kalifornię ochoczo wybierają ten termin, bowiem jest to sezon spokojniejszy, z mniejszą ilością turystów.

neujahrswünsche

Jeśli turystyka to dla ciebie znacznie więcej, niż opalanie się na plaży, latanie poza gorącym sezonem powinno cię zaciekawić. Bowiem popularne miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najczęściej odwiedzane są w miesiącach gorących, co znacząco winduje cenę lotów. Zatem warto zobaczyć te miejsca w pozostałych okresach, wtedy na spokojnie wszystko zwiedzimy.