Małe miasto a może wieś?

Małe miasto a może wieś?

Wiadome jest,  że nasz kraj, jakim jest Polska jest pełen niespodzianek i nieznanych obszarów. Ludzie częstokroć zastanawiają się na jakim obszarze te miejsca znajdować. Jedni uważają,  że nigdzie indziej nie odnajdą takiego odprężenia jak na wsi, a inni, że miasto, które tętni życiem daje im niesamowitego kopniaka do działania.

Cóż,  jak widać zdania są różne. Nic dziwnego, bo zainteresowania społeczeństwa są tak kolorowe jak wiosenny ogród. Wieś posiada wiele swoich zalet a mianowicie:

    mały ruch na drodze, przez co można spokojnie spacerować,

    cisza i spokój dają czas na zregenerowanie sił,

    nasze płuca też mogą odetchnąć, gdyż jest korzystniejszej jakości powietrze,

    swoboda posiadania zwierzęcia,

    możliwość posiadania własnego ogródka,  pola uprawnego.

    oszczędność pieniędzy.

Jak widać – zalet jest dużo, ale należy zapoznać się też z wadami:

    skąpa ilość możliwości,

    brak miejsc, w które można się wybrać ze znajomymi,

    niebezpieczne maszyny rolnicze,

    każdy zna się nawzajem.

Wszystko posiada swoje wady i zalety. Także nie należy się kierować tym, co ktoś inny powiedział, a najkorzystniej przetestować na własnej skórze. Jeśli mamy już zalety i wady mieszkania na wsi, to wypada poczynić to samo z miastem. Zobaczmy:

    jest większa ilość sklepów,  gdzie dojdziesz nawet na nogach,

    brak problemów z komunikacją,

    wiele możliwości, 

    restauracje,  bary, puby,

    dużo atrakcji, 

    większa anonimowość.

Przejdźmy do wad:

    gorszej jakości powietrze,

    spory ruch,

    wrzawa oraz gwar,

    mała ilość zwierząt,

    mało zieleni.

Może zdarzyć się tak, że pewne z wymienionych opcji ktoś przyporządkuje do całkiem odrębnej grupy bądź odwrotnie. Ludzie mają swoje upodobania. Jedni lubią to, a drudzy coś innego. Przez to, na świecie rozwija się tak wiele różnych obiektów, świat nie jest jednostajnyjednakowy.

CIEKAWOSTKA!

Najmniejszą wsią w Polsce jest położony na Dolnym Śląsku. Prawdopodobnie mieszkają tam zaledwie dwie osoby. Nie ulega wątpliwości, że największym miastem jest Warszawa, a następnymi po niej są Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań.

duzy-rozmiar.pl

Podejmij decyzję mieszkać tam, gdzie ty czujesz się najkorzystniej, a wtedy z pewnością będziesz szczęśliwy!